Вечерва на дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Саутемптон, се врати и легендарниот Сер Алекс Фергусон. Ова е негов прв меч кој го гледа по пандемијата на коронавирусот.

„Убаво е да се види Сер Алекс здрав на трибините на Олд Трафорд, да даде поддршка на својот Манчестер Јунајтед“, стои во коментарот.