На Герет Бејл очигледно му е здодевно да биде резерва на Реал, па си наоѓа занимација. И натаму не е во плановите Зинедин Зидан за првиот состав, па Бејл на клупата продолжува да прави „глупости“.

Така пред неколку натпревари беше „фатен“ како спие на клупата, а сега не беше заспан па глумеше дека со двоглед гледа што се случува на теренот.

Навистина неверојатно однесување на еден од најдобрите играчи на денешницата, кому очигледно веќе не му е до играње во Реал Мадрид, па „кралевите“ можеби, конечно, ќе го продадат сега, откако не успеаја во последните неколку години.

 

View this post on Instagram

 

15 minutes into the game and Bale is already bored on the bench 😂 #RealMadrid #Football #LaLiga #Bale #garethbale

A post shared by BenchWarmers (@bewarmers) on