Михајловиќ жестоко го нападна Гасперини: „Што сакаш, бе? Кој к*р им зборуваш?“ (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Аталанта и Болоња во 35. коло на Серија А го одбележа инцидент меѓу тренерот на гостите Синиша Михајловиќ и тренерот на домашните Џан Пјеро Гасперини. После груб фаул над играчот на Болоња Олсен, Михајловиќ збесна и со оглед на тоа дека нема публика, тонот добро се слуша, па кој знае италијански може да … Continue reading Михајловиќ жестоко го нападна Гасперини: „Што сакаш, бе? Кој к*р им зборуваш?“ (ВИДЕО)