Никола Митревски од пред неколку дена е во Португалија. Македонскиот репрезентативен голман во новата сезона ќе ја чува мрежата на Порто, противникот на Вардар 1961 во Лигата на шампионите.

По една година минатат во Е.Пелистер, Митревски одлучи да замине во странство, тој имаше понуда од Вардар и уште неколку клубови.

 

 

View this post on Instagram

 

Bem-vindos a casa🔵⚪️ Welcome home🔵⚪️ #FCPorto #FCPortoAndebol #Andebol #FCPortoSofarma #FCPortoSports

A post shared by FC Porto Sports (@fcportosports) on