Лука Јовиќ не се прослави во дресот на Реал Мадрид. Српскиот напаѓач имаше епизодна улога во титулата на „кралскиот“ тим, често пати беше мета на критики порадо своето однесување.

Ништо не смени ниту сега. Јовиќ по завршување на Ла Лига со јахта замина на одмор со својата поубава половина. Фотографијата која ја сподели на социјалните мрежи наиде на критики од спрските медиуми, поточно „Телеграф.рс“, кој праша што ли слави Јовиќ?

 

 

View this post on Instagram

 

Vacation 😎

A post shared by Luka Jovic (@lukajovic) on