Дејан Маркоски од вчера е ново име во таборот на Каменица Саса, тим од Македонска Каменица кој во следната сезона во Втората лига – исток ќе игра важна улога, барем според најавите и аспирациите. Маркоски досега играше за Скопје, а претходно беше член на младинската екипа на Вардар, потоа играше и за Тетекс и во Македонија ЃП.

Маркоски по Благојче Иванов е второто засилување во таборот на “рударите“ кои под водство на новиот стратег Горан Здравков засилено се подготвуваат за новата сезона.