Шпанскиот тенисер Роберто Баутиста-Агут потпиша договор со фудбалскиот клуб Виљареал. Логото на тимот ќе биде на неговите маички со кои ги игра натпреварите на АТП турнирите.

Роберто Баутиста-Агут (32) е 12. на АТП ранг листата, има 9 титули во синглови, а како дете Шпанецот играл фудбал професионално и ги бранел боите на младинската екипа на Виљареал.