Срамен пенал за Партизан во 85. минута кој донесе водство од 1:2, а потоа со уште еден гол „црно-белите“ ја запечатија победата на  гостувањето во Крушевац кај Напредок.

Напредак во финишот стигна до предност, а Марковиќ на стартот од вториот дел израмни. Голем пех беше и смената на голманот на Напредак кој не можеше да продолжи поради повреда, а потоа и Марковиќ од истата причина го напушти теренот.

Потоа се случи срамниот пенал, каде ФИФА судијата покажа на белата точка откако виде влечење за дрес. Натхо беше сигурен реализатор, а до крајот Партизан стигна и до трет гол.

Погледнете го пеналот кој беше досуден за Партизан: