Стручниот штаб на Реал Мадрид одлучи да не го стави во ростерот за мечот против Манчестер Сити англискиот интернационалец Герет Бејл.

Дека тој е надвор од плановите на тренерот Зинедин Зидан тоа е и повеќе од јасно, но дека до толку ќе биде понижен з ада не биде воопшто земен во предвид за еден од најважните мечеви сезонава никој не очекуваше. Мечот се игра в петок од 21:00 часот.