Леброн Џејмс, најдобриот кошаркар во НБА го облече дресот на Ливерпул. Да се знае кој е шампион, и да се знае за кого е Леброн. Тој е еден од оние кои не крие дека е голем фан на “редси“, клуб кој долго, долго ја чекаше титулата во Премиерлигата.

Леброн покажа на најдобар начин колку му значи Ливерпул.