Мајк Тајсон жестоко се подготвува за борбата против Рој Џонс која е закажана за12. септември во Калифорнија.

Она што е сигурно е дека ќе уживаме во вистински спектакл. Давјцата боксери неуморно тренираат, за разлика од Џонс кој работи во тишина и не дига премногу прашина, Тајсон го прави спротивното.

 

View this post on Instagram

 

I’m coming for you. #TysonJones @trillervids

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

 

View this post on Instagram

 

Anything worth it isn’t easy. #tysonjones @legendsonlyleague @trillervids September 12th, 2020

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on