Екипата на Тиквеш денеска славеше на пријателски натпревар против младата репрезентација на Македонија до 19. Години. Контролниот меч беше одигран во Скопје на тренинг комплексот на ФФМ. Тиквеш славеше со 3:1 со головите на Христов (2) и Вареловски. Единстевниот гол за младите надежи на Македонија беше дело на Адеми.