Кристијано Роналдо и Џорџина Родеригез овие денови се во центарот на вниманието. Фоторепортерите постојано ги пратат додека и двајцата уживаат на одмор во Сент Тропе со јахтата на португалскиот фудбалер која чини 5,5 милиони фунти.

Џорџина блеска во црни бикини и ја покажа својата фигура, без сомнение заедно со Роналдо се најзгодната двоја во спорткиот-шоу бизнис.