Утринска трансфер – БОМБА од Амстердам. По сите оние настани по мечот со Баерн во ЛШ, кога Барса загуби со 2:8, се чини дека Луис Суарез е на излезна врата од “Камп Ноу“. Па така, се говори дека Уругваецот е многу блиску до враќање во Ајакс, каде играше од 2007 до 2011 година кога себе си се промовира во еден од најдобрите напаѓачи во светот. Да посетиме, по таа 2011 година Суарез играше за Ливерпул три години, а во последните шест сезони беше член на Барселона.

Секако дека тандемот Тадиќ – Суарез на Ајакс би можел да му донесе голем број трофеи на домашната сцена.