Фудбалерите на Јувентус денеска дојдоа во тренинг кампот и официјално стартуваа со подготовките за новата сезона.

Прило во Јувентус дојде на местото на Маурицио Сари, кој беше заменет по елиминацијата во Лигата на шампионите.