Лука Дончиќ вчера одигра феноменална партија погоди за победа против ЛА Клиперс и притоа запиша 43 поени, 17 скока и 13 асистенции. Словенецот ги воодушеви сите освен, Шекил О’Нил, кој ги смиува страстите.