Во обид да се дојде до бесплатно гледање на финалето на Лигата на шампионите помеѓу ПСЖ и Баерн преку 11,000 луѓе се излажале откако се приклучиле на Livestream канал на Јутјуб на меч помеѓу Пари Сен Жермен и Баерн Минхен.

И луѓето си гледале мислејќи дека е финалето, а всушност е дуел помеѓу ПСЖ и Баерн во групната фаза од 2017 година.Таму резултатот во 70 минута 3:1, но во вистинското финале Баерн победи со 1:0 со голот на Коман во финишот.

Дел сватиле веднаш дека тоа не е тоа, но дел продолжиле да си гледаат не воочувајќи дека дел од играчите сега не се членови на ПСЖ и Баерн. Некој направил добар мајтап и си собрал кликови…