Јане Николовски е нов „кормилар“ на второлигашот Дрита. Младиот стратег седнува на клупата на амбициозниот тим од Боговиње, чија главна цел е враќање во македонската фудбалска елита.

Николоски на располагање има солиден состав, тука е Зоран Балдовалиев, а на голот е Иван Николовски, младиот репрезентативец, кој е негов син.

Легендарниот фудбалер претходно ги водеше тимовите на Победа, Турново и Арис Лимасол.

На стартот на новата сезона, Дрита има освоено само еден бод, минатиот викенд беше совладана на гостински терен од Кадино, па задачата на Николоски е јасна, треба да го доведе клубот на посакуваното ниво.