На тренинг центарот „Петар Милошевски“, најдобрата македонска репрезентација го оддржа последниот тренинг пред утрешното патување за Грузија. Селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски, тренингот го оддржа без репрезентативците кои го одиграа вчерашниот натпревар против Ерменија на кој славевме со 2:1 и со победа отворивме во новото издание од Лига на нации.