Александар Коларов е нов член на Интер. Досегашниот играч на Рома оди во таборот на „Нероазурите“, но не е познато колку време, туку само дека има потпишано перманентен договор.

Коларов во минатото покрај Рома, играше и во Лацио и Манчестер Сити. Има 35. години, и трансферот за многумина е изненадување.

Aleksandar Kolarov joins Inter! ⚫🔵

👉 https://bit.ly/2FdXBA4

#WelcomeKolarov #NotForEveryone

Posted by Inter on Tuesday, September 8, 2020