Вардар – Шкупи 1:0. Тоа е исходот од дербито одиграно денеска, на кое видовме се и сешто.

Имаше прво едно промашување, па поништен гол за Шкупи. Потоа шанса за Шкупи, грешка на голман и водство на Вардар. Но, чаирчани по негативата наместо да тргнат во офанзива на гол, тие требаше да примат. Вардар имаше три стонастотни шанси за 2:0, но не реализираше и на крајот конечна победа на „црвено-црните“.

Фотогалерија од натпреварот: