По само една сезона мината во Интер, искусниот стопер Диего Годин ќе направи изненадувачки трансфер во Каљари.

Иако со Интер беше вицепрвак, одигра на клучните натпревари, сепак, тој во следните денови би трбеало да го комплетира преминот во Каљари, каде ќе заработува и далеку помалку – 2,5 милиони евра по сезона.

Што ги натерало челниците на Интер, или пак самиот фудбалер да направи ваков трансфер засега не е познато.

Годин како слободен играч минатото лето се пресели во Интер од Атлетико Мадрид.