Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, по поразот од Марсеј синоќа во третото коло од францускиот шампионат, призна дека е задоволен од играта на тимот. Сепак, германскиот стручњак е разочаран од резултатот.

– Нашата игра беше исклучителна, имавме одлична игра. Сепак, не ми се допаѓа резултатот, немавме среќа, рече меѓу другото Тухел.

ПСЖ го забуи мечот со 0:1, а во самиот финиш судијата додели три црвени каартони за домаќините и два за гостинските фудбалери.