Стевче Алушовски го одбра составот за натпреварот со Мешков Брест во рамките на првото коло во Лигата на шампионите. Стратегот на Вардар 1961 во Белорусија отпатува со 17 ракометари, на овој меч нема да смета на Марко Мишевски. Во составот се најдоа тројцата голмани, а на располагање ќе бидат и капитенот, Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер.

Дуелот меѓу Мешков Брест се игра со почеток во 18:45 часот.