Ракометарите на Вардар за петнаесетина минути го започнуваат првиот меч од новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ гостуваат во Белорусија против стариот пзнаник, Мешков Брест. Тимот на Стевче Алушовски е на терен и се подготвува за првиот старт.