Марко Вујин со четири гола е прв стрелец во редовите на Вардар по првото полувреме. Српскиот десен бек полека се враќа во препознатливата форма, на двапати исправи вистински бомби во мрежата на Мешков Брест, кој пак на полувремето води со 12-10.