Екипата на Хајдук пристигнува денеска во Скопје за да го одигра мечот против Ренова кој е закажан за утре, а претходно нормално направен е и корона тест на кој за среќа сите се негативни.

Хајдук имаше во изминатиот период два изолирани случаеви на позитивни во новниот табор, но сега се е во ред барем што се однесува до првиот тим.

Вториот пак, поради Ковид-19 колективно замина во карантин и ќе ги одложи двата меча кои беа на програмата.