Шкендија – Тотенхем 1:3. Тоа е исходот од вечерашниот дуел во Лигата на Европа. Колку и да делува моќно Тотенхем на хартија, толку и не покажа толку моќ.

Шкендија, пак, на мигови беше подобар ривал од гигантот. Му даде гол. И тоа прекрасен преку Нафиу, но не успеа да направи огромна сензација. Мурињо мораше во финишот да го уфрла и Кејн да дојде до триумфот. И дојде до него.

Еве како изгледаше мечот низ фотогалерија.