Екипата на Вест Хем предмалку на супериорен начин го одигра мечот против тимот на Вулверхемптон и стигна со висока и суверена победа од 4:0.

Со игра во која тотално доминираше домаќинот не дозволи во ниту еден момент бодовите да бидат доведени во прашање. Дојде во водство преку голот на Боувен во 17. минута, а во 57. истиот играч зголеми на 2:0.

Конечните 3:0 беа дело на Соучек, а во последните моменти од мечот Халер ги постави конечните 4:0