Герет Бејл е во центарот на вниманието и во Англија. Тој не е во составот на Тотенхем на дуелот против Челзи во Лига Купот.

Бејл беше во ложата, а според фотографија не чини не ги променил навиките од Реал Мадрид….Мобилниот и сето останато е поважно од Тотенхем.