Металург обезбеди пласман во групната фаза во Лига Европа, благодарение на двата гола позитива од првиот дуел против Кринс во Скопје. Кам-бекот на европска сцена, тимот од Автокоманда го прослави на најдобар можен начин.

На трибините во Цирих беше развиорено македонското знаме, нашите иселенции дојдоа да им дадат поддршка на ракометарите на Металург. Сликата од перфектна…