Македонскиот репрезентативец, Крсте Велкоски и неговиот Сараево утре го пречекуваат тимот на Селткис во Лига Европа. Нашиот фудбалер, кој е капитен на босанскиот тим свесен е притисокот, но верувам дека заедно со момците на фановите ќе им пружат убав фудбал.

„Не очекува голема борба, свесни сме што не чека, но подготвени сме. Знаеме дека имаме армија на навивачи кои стојат зад нас, голем минус е што нема да бидат со нас. Ние ќе одиграме најдобро, треба да покажеме дека го заслужуваме овој дрес и да влеземе во групната фаза“.