Фудбалерите на Црвена звезда добија пријатно изненадување пред да заминат на Кипар за мечот против Арарат од кој зависи пласманот во групната фаза од Лигата на Европа.

Екипата на Дејан Станковиќ го одработи последниот тренинг во Белград на стадионот „Рајко Митиќ“, а навивачите им приредија вистински огномет и факел-поворка.