Попладнево од 15 часот се играат сите мечеви од 7.коло во Втората лига – исток. Нема некое посебно дерби, но затоа сите натпревари ќе бидат интересни. Брегалница на свој терен во Штип, и тоа во дневен термин, ја дочекува екипата на Слога Виница. Виничани имаат добар тим, но се знае тука кој е фаворит и кој треба да ги освои бодови. Тиквеш и натаму не може, поради реконструкција на теренот, да игра својот стадион во Кавадарци, па затоа и денеска ќе биде домаќин на “неутрален“ терен, и тоа со Победа во Росоман.

Кит Го и гостува на Плачковица, екипа која од петни жили се обидува да побегне од дното. Во Гвегелија се среќаваат Кожуф и Каменица Саса, додека Росоман гостува во Кочани кај домашниот состав на Осогово.

 

ДВОЈКИ ЗА 7. КОЛО – ДЕНЕСКА 15 Ч

ПЛАЧКОВИЦА – КИТ ГО

КОЖУФ – КАМЕНИЦА САСА

ОСОГОВО – РОСОМАН

ТИКВЕШ – ПОБЕДА

БРЕГАЛНИЦА – СЛОГА ВИНИЦА

ТАБЕЛА

1.ТИКВЕШ 14

2.БРЕГАЛНИЦА 14

3.КОЖУФ 11

4.ПОБЕДА 8

5.СЛОГА ВИНИЦА 8

6.РОСОМАН 7

  1. КАМЕНИЦА САСА 6

8.КИТ ГО 5

9.ПЛАЧКОВИЦА 4

10.ОСОГОВО 4