Стојанче Стоилов е одличен против Фленсбург. Капитенот со неколку голови во серија го одржува водството против германскиот тим, а најдобриот погодок дојде во 47. минута, мајсторски со неговата препознатлива специјалност – шрауба го совлада противничкиот голман за 25-21.