Нов голман на тимот на Кристал Палас е Џек Батленд, Англискиот репрезентативец кој досега беше дел од тимот на Стоук Сити.

Чуварот на мрежата кој беше дел од Англиската репрезентација на Мундијалот во Русија и има брането на десетина мечеви за Гордиот Албион се реши да го засили Премиерлигашот кој засега добро оди сезонава. Тој во моментов има 27. години и помина многу позајмици во разни клубови низ годините како Бирмингем, Барнли, Лидс, Дерби Каунти…