Попладнево се одиграа четири меча од Втоата лига – запад. Петтиот се игра утре, и тоа во Боговиње каде Лабуништа тетово го дочекува Кадино. Големиот аспирант за првото место си гази, тимот на Гостивар со 1:0 и тоа со голот на Белули го победи тимот на Вардар Форино. Кораби на свој терен славеше над Охрид исто со 1:0, стрелец на победничкиот гол беше Алексовски од пенал во 38.минута. Дрита и Скопје ремизираа без голови, а Велешта со 2:1 освои три бода против Велазерими.

РЕЗУЛТАТИ – 8. КОЛО

КОРАБИ – ОХРИД 1:0

ГОСТИВАР – ВАРДАР (Ф) 1:0

ВЕЛЕШТА – ВЕЛАЗЕРИМИ 2:1

ДРИТА – СКОПЈЕ 0:0

УТРЕ:

ЛАБУНИШТА ТЕТОВО – КАДИНО

ТАБЕЛА

1. ГОСТИВАР 20

2. ВЕЛЕШТА 15

3. СКОПЈЕ 14

4. КОРАБИ 14

5. ВЕЛАЗЕРИМИ 10

6. КАДИНО 9 (-1)

7. ОХРИД 9

8. ВАРДАР (Ф) 8

9. ДРИТА 4

10. ЛАБУНИШТА ТЕТОВО 3 (-1)