Селекторот на Македонската репрезентација до 21. година Благоја Милевски во живо го следи мечот помеѓу Вардар и Шкендија на Арената Тодор Проески. Во друштво со својот добар пријател и кум, Игор Франговски инаку комесар за натпревари при Фудбалската Федерација на Македонија.

Има што да видат и обајцата. Добар фудбал засега, многу шанси, четири гола, а којзнае до крајот што се ќе се случува на најголемото дерби во Македонскиот фудбалски шамшпоионат.