Денеска и утре се игра новото редовно коло од Македонскиот фудбалски шампионат, а на програмата е мечот помеѓу Силекс и Работнички во Кратово.

Домашните имаат имератив на победа пред себе, затоа што сад себе имаат серија на лоши резултати во домашниот шампионат, но истата ќе мора да ја обезбедат без стандарднииот сезонава Виктор Серафимовски кој има повреда и нема да биде во составот околу две недели.

Секако тука не го сметаме Пепи Ѓоргиев кој поради операција на коленото, ќе го нема подолг период.