Досегашниот дефанзивец на Хадерсфилд, Теренс Конголо е  нов играч на Премиерлигашот Фулам. Тој потпиша договор со 2024 година, а својата кариера ја започна во тимот на Феенорд.

Во 2017 година го засили тимот на Монако, а по само една година за рекордни клупски 18 милиони фунти замина во ХАдерсфилд. За овој тим одигра 43 мечеви.