Нова маестрална партија на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков во дресот на Веспрем. Денеска во меч од унгарскиот шампионат пртотив екипата на Ѓенѓеш, Манасков беше 100% ефикасен и од 12 шута постигна исто толку голови.

Веспрем славеше со 35-25.