Време е да имс е вратиме на фините нешта. За вистинските фанови на фудбалот, дојдовме на самиот старт на новата сезона на УЕФА Лигата на шампионите. Во 18.55 не очекува стартот на првите два меча, а тренерите веќе ги отворија картите. Еве ги најавените стартни тимови за првите средби од новата сезона:

ДИНАМО (К) – ЈУВЕНТУС »