Во екот на новата сеозна во Лигата на шампионите, сосема очекувано, составивме тикет од пет од денешните осум дуели во 1. коло од најсилното европско клупско натпреварување. Гледајќи ги двојките, се одлучивме да искомбинираме три меча со конечен тип и два меча на голови. Фиксни 2кецови“ ќе одиграме на дуелите во Милано, Манчестер и Мадрид, додека голови очекуваме во Салцбург и Хернинг. Не е исклучено и на дуелите кои ги играме на победа на домашните да дојде и 3+, па ако сте расположени може да се одигра и во комбинација за поголема квота.

Реал (М) – Шахтјор 1

Салцбург – Локомотив М. 3+

Интер – Борусија (М) 1

Мидтјиланд – Аталанта 3+

Манчестер С. – Порто 1