Игор Карачиќ стигна до 13 гола и беше најсалужен што тимот на Киелце обезбеди победа од 35:33 над ПСЖ на домашен терен во рамките од ракометната лига на шампиони.

Во дуел во кој ПАрижание одигра подобро прво, а домашните подобро второ полувреме, Киелце излезе за нијанса посконцентриран, подобар и посреќен во овој дуел.

Што се однесува пак до Карачиќ тој беше лидерот на својот тим, додека пак на спротивната страна Михаел Хансен постигна десет гола за тимот на ПСЖ.