Барселона на гостувањето кај Јувентус во мечот од второто коло во Лигата на шампионите ќе биде Фелипе Кутињо, објави каталонскиот гигант.

Бразилскиот фудбалер го повреди коленото на дуелот против Реал Мадрид, засега не е познато колку време ќе биде надвор од терените.

Кутињо летоска се врати во таборот на каталонскиот гигант од Баерн Минхен, каде беше на позајмица. Оваа сезона даде два гола на шест натпревари.

Дуелот меѓу Јувентус и Барселона се игра во среда.