Вулверхемптон славеше триумф над Кристал Палас, во првиот наптревар од 7. коло во Премиерлигата.

„Волците“ во 18. минута дојдоа до водство со голот на Нури, а во 27. минута Поденс ги постигна конечните 2:0.

Иако поседот на топката беше на страна на гостинот, сепак, домашните имаа повќе удари кон голот.

Кристал го заврши мечот со играч помалку, откако исклучен беше Лука Миливојевиќ.