Легендата на фудбалот на Ирска, искусниот 61-годишен Мик МекКарти, утре треба да го комплетира својот трансфер во кипарскиот тим АПОЕЛ.

Ова го објави клубот на својата страница.

„Утре го очекуваме ирскиот тренер Мик МекКарти да го комплетираме договорот за соработка“, стои во соопштението на клубот од Никозија.

Во последните неколку години, тимот „лута“ со барање на тренери. МекКарти ќе биде четвртиот тренер кој ќе биде на клупата на овој тим во последната една година.

Η εταιρεία ΑΠΟΕΛ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (ΔΗΜΟΣΙΑ)ΛΤΔ ενημερώνει ότι αναμένει αύριο στην Κύπρο, τον Ιρλανδό προπονητή Michael Mc…

Posted by APOEL FC on Friday, October 30, 2020