Играчот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е избран за најдобар играч на 2. коло во Лигата на шампионите.

Рашфорд влезе од клупата за резерви во вториот дел, и го „растури“ Лајпциг со три гола, во победата од 3:1.

Манчестер со тоа ја забележа втората победа во ЛШ, односно по триумфот над ПСЖ во Париз, и сега со Лајпциг на домашен терен.