Одамна е познато дека Македонската футсал репрезентација, во претквалификациите за ЕВРО 2022 година за ривал ја има селекцијата на Англија. Првиот меч на 8 ноември според УЕФА требаше да се игра во Англија, а следниот ден кај нас. Но денеска и официјално е одлучено и двата меча да се играат во Скопје.

Победникот од овој двомеч ќе игра во 4.квалификациска група со селекциите на Романија, Србија и БиХ.

Се надеваме дека тоа ќе биде Македонската футсал селекција.