Еден од најдобрите дефанзивци во денешниот фудбал Рафаел Варан, денеска си постигна неверојатен автогол во дуелот против Валенсија, со кој неговиот тим дојде до негатива од 2:1.

Варан во обидот да исфрли една нафрлена топка од десната страна, лошо реагираше, па ја упати кон голот. Судиите мораа да гледаат и ВАР за да го потврдат погодокот на Валенсија.

Погледнете го автоголот на францускиот стопер низ видео: